Posted by admin On Kwiecień - 11 - 2016 Możliwość komentowania Wielkopolska – jeden z najładniejszych regionów naszego kraju została wyłączona

Z całą pewnością Wielkopolska jest rewelacyjnym regionem Polski, zatem jeśli szukasz w tym momencie urokliwego miejsca na na przykład spędzenie weekendu, powinieneś jak najbardziej wziąć pod uwagę Wielkopolskę! No dobrze, lecz co szczególnie warto ujrzeć w Wielkopolsce? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest Kalisz. Generalnie niewielu turystów odwiedza Kalisz, a to w końcu całkiem urokliwe miasto, a do tego bardzo stare. Rewelacyjny jest również np. Ostrów Wielkopolski bądź Jarocin – miejscowość, która słynie przede wszystkim z festiwalu. Warto także zajechać do Gniezna, które jak pewnie wielu kojarzy, było niegdyś naszą stolicą.

Wielkopolska to również fantastyczny region dla miłośników historii, przykładowo zamków – zwłaszcza na dużą uwagę zasługuje zamek położony w Kórniku. Wielkopolska to generalnie wiele miast, miasteczek, zabytków, które można odkrywać całymi latami. Ciężko powiedzieć, że wielkopolskie miasta to miejsca nawet na kilkudniowe zwiedzanie, ale Wielkopolska może szczycić się naprawdę wieloma miejscami, które są przynajmniej warte kilku godzien. Na koniec, należy wspomnieć naturalnie o Poznaniu. W końcu Poznań jest stolicą Wielkopolski, jednym z ciekawszych polskich miast. Bardzo dużym atutem Poznania są piękne zabytki, ale również to, że Poznań w ciągu ostatnich lat należy do szybko rozwijających się pod względem gospodarczym miast.
źródło: http://www.laq.com.pl, http://cgo.com.pl, http://www.meratroniksa.pl, http://www.sparta-warszawa.pl

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.